Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Usługi glebogryzarką

Proponujemy usługi glebogryzarką separacyjną.
Maszyna przeznaczona do przygotowania podłoża pod uprawę oraz pod zakładanie trawników w wysokiej kulturze estetycznej.
Noże glebogryzarki pracując przeciwbieżnie do kierunku jazdy, podczas jednego przejazdu zrywają nawierzchnię, rozdrabniają i przerzucają glebę w kierunku sekcji przesiewającej, pełniącej funkcję sita. W trakcie przesiewania oddzielane są elementy o dużej frakcji: kamienie czy korzenie, które po odseparowaniu są zakopywane pod warstwą rozdrobnionej i spulchnionej ziemi. Efekt końcowy pracy zapewnia wyrównanie i zagęszczenie za pomocą tylnego walca.
Głębokość robocza do 15 cm.
Ceny ustalane indywidualnie w zależności od aerału i ilości kamieni w glebie.

Ogród nowoczesny przy domu szeregowym

INWESTOR: osoba prywatna

MIEJSCOWOŚĆ: Olsztyn

ZREALIZOWANO

 

Ogrody przy domach szeregowych zawsze łączy jedno-są niewielkie. Jednak nawet te małe przestrzenie z odrobiną chęci i fantazji można ciekawie zagospodarować. Właścicielka ogrodu Pani Agnieszka zdecydowała się na nowoczesne założenie niewymagające w przyszłości dużego nakładu pracy.

Przed domem posadziliśmy okazałą Jodłę koreańską (Abies koreana), która już w tym roku będzie pełnić funkcję drzewka bożonarodzeniowego. Na jasnym podłożu kamiennym swoje miejsce znalazły również formowane w kulę Bukszpany wieczniezielone (Buxus sempervirens) oraz Czosnek olbrzymi i Trawa Buchanana.

W drugiej części ogrodu zdecydowaliśmy się na wymianę nawierzchni z tradycyjnego polbruku na niezawodną kostkę Pastella firmy Semmelrock. Posługując się kolorem szarym i grafitowym stworzyliśmy geometryczne kształty nawiązujące do całego założenia. Grafitowe są również ograniczniki rabat roślinnych ułożone z kostki granitowej. Na rabatach na tle jasnego kamienia królują rośliny zimozielone tj. kosodrzewiny, sosny i świerki miniaturowe, trzmieliny.
Wzrok przyciąga niewielkie wzniesienie w rogu ogrodu gdzie swoje miejsce ma jedna z najszlachetniejszych odmian buka – Buk pospolity "Purpurea Pendula" (Fagus sylvatica). Jest to nieduże, wolno rosnące drzewo o zwisającej koronie idealnie pasujące do ogrodów przy domach szeregowych. Dopełnieniem są rośliny w donicach ustawione przy miejscu wypoczynkowym. Znalazły się tam kuliste odmiany sosny, bukszpanu i jodły.
Prawie w każdej części ogrodu dostrzec można kępy Lawendy wąskolistnej i takie też było pierwotne założenie. Mają one przyciągać kwiatem i zapachem. Na balkonie pod ręką znajdują się odmiany ziół przydatne w kuchni.
Ostatnim etapem naszych prac było drewniane ogrodzenie. Nadało ono prawdziwego ciepłego charakteru i rozjaśniło przestrzeń. Aby jednak nie stało się ono dominujące zdecydowaliśmy się na Bluszcz pospolity (Hedera helix) w drewnianych skrzynkach zlokalizowanych w górnej części ogrodzenia.

Dopełnieniem ze strony Pani Agnieszki było zamontowanie bardzo ciekawego oświetlenia, dzięki któremu cały ogród jest niesamowity także wieczorami. Rattanowy komplet wypoczynkowy zachęca do relaksu i spędzania każdej chwili w ogrodzie.