Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Usługi glebogryzarką

Proponujemy usługi glebogryzarką separacyjną.
Maszyna przeznaczona do przygotowania podłoża pod uprawę oraz pod zakładanie trawników w wysokiej kulturze estetycznej.
Noże glebogryzarki pracując przeciwbieżnie do kierunku jazdy, podczas jednego przejazdu zrywają nawierzchnię, rozdrabniają i przerzucają glebę w kierunku sekcji przesiewającej, pełniącej funkcję sita. W trakcie przesiewania oddzielane są elementy o dużej frakcji: kamienie czy korzenie, które po odseparowaniu są zakopywane pod warstwą rozdrobnionej i spulchnionej ziemi. Efekt końcowy pracy zapewnia wyrównanie i zagęszczenie za pomocą tylnego walca.
Głębokość robocza do 15 cm.
Ceny ustalane indywidualnie w zależności od aerału i ilości kamieni w glebie.

"Owocowa krzyżówka" VIRIDIS 1/2016 (22)

Naturalne krzyżówki owoców, które są tworzone przez biotechnologów są całkowicie bezpieczne dla nas a przede wszystkim to wspaniałe urozmaicenie do naszych ogrodów.

Największym ewenementem jest chyba biała truskawka. Wyglądem przypomina zwykłą truskawkę, z tą różnicą, że jest biała z czerwonymi kropkami. Owoce pojawiają się w czerwcu i lipcu a smak przypomina bardziej ananasa niż truskawki czy raczej poziomki z których to właśnie powstała ta hybryda.
Limkwat to połączenie limonki i kumkwatu. Miąższ tego owocu jest nieco gorzkawy i kwaśny zarazem za sprawą witaminy C. Sama skórka jest dość słodka i miękka. Limkwaty można jeśc osobno oraz wyciskane na soki. Jest to doskonały składnik do sałatek owocowych i naleśników.

Malinotruskawka to rarytas, który najczęściej występuje w naszych ogrodach. Jest to połączenie truskawki z maliną. Jest bardzo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań, do tego jest mrozoodporna. Toleruje różne odczyny gleby. Jedyny minus to pędy pokryte kolcami. Duże owoce dojrzewają w sierpniu, są kuliste i czerwone. Mają lekko kwaskowaty posmak. Owoce można jeść bezpośrednio lub używać do przetworów.

Wśród wartych uwagi sa także rośliny jagodowe a wśród nich fenomenalne owoce malinojeżyny. Ten krzew powstał z połączenia maliny z jeżyną. Jest nieco bardziej wymagający niż jego gatunki rodzicielskie. Najlepsze będzie dla niego stanowisko słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru oraz żyzne i zasobne w skladniki pokarmowe gleby. Owoce malinojeżyny są bardzo smaczne i słodkie. Nadają się do bezpośredniego spożycia, soków, dżemów czy win.
Ciekawym i oryginalnym mieszańcem choć jeszcze mało znanym jest Porzeczkoagrest. Powstał on ze skrzyżowania czarnej porzeczki i agrestu. Owoce tego krzewu są duże, smaczne a przede wszystkim bardzo wartościowe. Są bogate w witaminę C i A, sole mineralne i kwasy organiczne. Krzew może osiągnać nawet 2 m wysokości, jest bardzo odporny na mróz, szkodniki i choroby. Jest to roślina niewymagajaca co do gleby czy stanowiska.

Atrakcyjne krzyżówki roślin znajdziemy także wśród drzewek owocowych. Czereśniowiśnia daje duże, czerwone, słodko – kwaśne owoce na przełomie kwietnia i maja. Miąższ jest żółty, miękki. Roślina jest mrozoodporna, ma bardzo silnie ulistnioną koronę. Dodatkowo jest odporna na choroby.
Śliwko-morela powstała ze skrzyżowania śliwki i moreli daje owoce kształtem przypominające śliwkę, jednak miąższ zawdzięcza moreli – jest słodki i miękki. Roślina jest odporna na mrozy i choroby.