Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Usługi glebogryzarką

Proponujemy usługi glebogryzarką separacyjną.
Maszyna przeznaczona do przygotowania podłoża pod uprawę oraz pod zakładanie trawników w wysokiej kulturze estetycznej.
Noże glebogryzarki pracując przeciwbieżnie do kierunku jazdy, podczas jednego przejazdu zrywają nawierzchnię, rozdrabniają i przerzucają glebę w kierunku sekcji przesiewającej, pełniącej funkcję sita. W trakcie przesiewania oddzielane są elementy o dużej frakcji: kamienie czy korzenie, które po odseparowaniu są zakopywane pod warstwą rozdrobnionej i spulchnionej ziemi. Efekt końcowy pracy zapewnia wyrównanie i zagęszczenie za pomocą tylnego walca.
Głębokość robocza do 15 cm.
Ceny ustalane indywidualnie w zależności od aerału i ilości kamieni w glebie.

"Zapezpieczamy sprzęt ogrodniczy przed zimą" VIRIDIS 1/2017 (30)

Przed nadejściem zimy zawsze pamiętamy aby zabezpieczyć nasz ogród i rośliny. Ale czy pamiętamy również o maszynach i narzędziach, których używamy w sezonie ? Czynności związane z konserwacją maszyn i narzędzi wykonane przed zimą zagwarantują nam bezpieczeństwo w użytkowaniu wiosną. Prace serwisowo konserwacyjne po zakończeniu sezonu, kiedy to sprzęt był mocno eksploatowany zapewnią nam lepszą wydajność za kilka miesięcy. Kiedy wiosną rozpoczyna się sezon ogrodniczy to tak naprawdę nie mamy czasu na sprawdzenie naszych maszyn i sprzętu, dlatego zróbmy to teraz.

Podczas czyszczenia i konserwacji maszyn bezwzględnie należy zacząć od zabezpieczenia urządzeń przed niekontrolowanym włączeniem i odłączeniu źródła zasilania. Dopiero teraz możemy przystąpić do oczyszczenia maszyn z zabrudzeń większych i mniejszych. Przy tym pozbywamy się resztek nasion, trawy, ziemi itp. Sprzęty takie jak siewniki, wały oraz narzędzia ogrodnicze typu szpadle, łopaty grabie, łopatki itp możemy myć wodą pod ciśnieniem. W maszynach tj. glebogryzarki, ciągniki jednoosiowe, kosiarki, rębaki do gałęzi, wertykulatory pamiętajmy o tym, by nie kierować strumienia wody bezpośrednio na przewody, wlewy paliwa i oleju. Maszyny i sprzęty po myciu wycieramy do sucha.

Gdy maszyny oraz sprzęt są umyte możemy przystąpić do przeglądu technicznego. Wszelkie uszkodzenia od razu usuwamy lub naprawiamy. Powinniśmy dokładnie obejrzeć maszyny i sprzęt pod względem pęknięć, wygięć itp. ponieważ niektóre z nich mogą wpływać na bezpieczeństwo pracy. Dokręcamy oraz uzupełniamy śruby, kontrolujemy filtry powietrza, sprawdzamy przewody elektryczne.

Części tnące w maszynach i sprzęcie ogrodniczym tj. sekatory, noże, nożyce powinniśmy naostrzyć.

Na koniec wylewamy resztki paliwa. Benzyna pozostawiona w maszynie paruje. Frakcje lekkie ulatniają się a cięższe pozostając tworzą maź która zalepia kanaliki. Warto również nasmarować osie i łożyska kółek.

Szpadle, grabie, widły można przetrzeć spirytusem aby pozbyć się bakterii, grzybów, nicieni. Sekatory, nożyce, noże czyścimy szczotką drucianą a żywicę możemy usunąć np. rozpuszczalnikiem. Później narzędzia myjemy i wycieramy do sucha.
Rury, które doprowadzają wodę w ogrodzie opróżniamy z resztek wody. Woda która zamarza mogłaby je rozsadzić. Węże zwijamy tak by zapobiec ich załamaniu. Należy je przechowywać w temperaturze powyżej O st C aby nie popękały.
Maszyny i sprzęt przechowujemy w miejscach zabezpieczonych przed wilgocią.