Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Jak powstaje projekt ogrodu

Jak powstaje projekt ogrodu:

Najczęściej nasza współpraca wygląda tak:

Krok 1. Podjęliśmy decyzje: Tak-chcemy mieć piękny ogród!

Spotykamy się na terenie inwestycji. Podczas pierwszego spotkania z klientem/inwestorem staram się zebrać jak najwięcej informacji, sugestii co do wyglądu przyszłego ogrodu. Istotne sa informacje o ulubionych kwiatach, kolorach, pytania o dzieci - aby unikać sadzenia roślin z kolcami lub ozdobnymi jagódkami. Posiadanie psa również warunkuje wygląd terenu. Jednym z istotnych pytań jest także budżet jaki chcecie Państwo przeznaczyć na wykonanie ogrodu. Tak naprawdę na założenie ogrodu każdy wyda taką kwotę, jaką chce i jest w stanie na to przeznaczyć. Pozostaje jedynie kwestia, co można mieć w ogrodzie za te pieniądze ;)

Krok 2. Wycena projektu i umowa

Umowa będzie gwarancją dla obu stron. Po jej podpisaniu przystępuję do pracy.

Krok 3. Inwentaryzacja terenu 

Na tym etapie dokonuję szczegółowej analizy terenu. Wykonuję dokumentację fotograficzną. Zwracam uwagę na typ gleby, nasłonecznienie, topografię terenu, warunki hydrologiczne.

Krok 4. Koncepcja projektowa

I spotykamy się ponownie. Teraz przedstawiam Państwu wykonane koncepcje. Są to warianty rozwiązań, pomysły, szkice, wizualizacje. Teraz właśnie jest czas na dyskusje, wybór najlepszego rozwiązania projektowego przez Państwa, wprowadzanie zmian. Ponieważ wiem, że od czasu naszego pierwszego spotkania mogło zmienić się Państwa wyobrażenie, dlatego nowe pomysły sa przeze mnie jak najbardziej akceptowane. 

Krok 5. Projekt wykonawczy

Teraz przystępuję do realizacji projektu technicznego/projektu wykonawczego. Jest to projekt szczegółowy z doborem gatunków, użytych materiałów, z wymiarami, przekrojami.

Gotowy projekt zawiera:

1. Część opisowa:

- opis roślin z nazwami polskimi i łacińskimi projektowanych gatunków, wraz z ilością egzemplarzy, ewentualną rozstawą sadzenia;

- wskazówki odnośnie ich pielęgnacji,

2. Część graficzna:

- plansza projektowa, rzut  – zagospodarowania terenu z dobraną szatą roślinną – z naniesioną lokalizacją roślin (z podaniem ilości) i lokalizacją nawierzchni, elementów małej architektury, elementów wodnych itp., z wymiarowaniem
- szkice, rysunki, wizualizacje

Dodatkowymi elementami o jakie może zostać poszerzony projekt są: kompleksowy projekt nawodnienia, projekt oświetlenia, wizualizacje, indywidualne projekty małej architektury na życzenie klienta, pełny zestaw informacji na temat samodzielnej pielęgnacji ogrodu obejmujący zakres i częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych dotyczących roślin w ogrodzie, kosztorys ślepy (przedstawiający zestawienie materiałów) lub kosztorys wykonawczy (przedstawiający zestawienie materiałów oraz wycenę robocizny).

JW