Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Koło młyńskie, mostek, fontanna...drewno, kamień i woda

INWESTOR: osoba prywatna

MIEJSCOWOŚĆ: Wipsowo

 

 

Projekt drewnianego koła młyńskiego, mostku drewnianego i fontanny z bambusa.

Konstrukcja drewnianego koła młyńskiego napędzana jest przez strumień wody. Jesto to koło wodne -nasiębierne. Woda spada na nie z góry. W projekcie zastosowano obieg wodny zamknięty. Koło młyńskie jest otoczone zbiornikiem wodnym. Rzeczka z mostkiem drewnianym łączy je z oczkiem wodnym.

Dominującym akcentem jest fontanna wykonana z bambusa. Poniżej poziomu gruntu został zaprojektowany oczywiście plastikowy pojemnik/zbiornik. Umieszczono w nim pompę zanurzeniową o stosunkowo niskiej mocy. Całość przykryta metalową siatką. Do wylotu pompy zamocowano kawałek węża, który następnie jest przeciągany przez bambusową rurkę.

Do ścieżek zaproponowano płyty z łamanego piaskowca.

Fontanna została zlokalizowana na podwyższeniu z ozdobnych kamieni. Na takich żwirowych, kamiennych podwyższeniach szczególnie efektownie wygladają trawy i niewysokie wolno rosnące odmiany bambusa.

Całość ozdobiona japońską latarnią (ishi-doro) typu 'Tachi-gata'. Latarnie w stylu 'Tachi-gata' ustawiano najczęściej przy świątyniach buddyjskich. Okrągły trzon latarni posiada sześciokątną bazę (kiso). Na górnej, sześciokątnej platformie (nakadai) zamocowana jest latarnia (hibukuro) z rzeźbionym daszkiem (kasa) zwieńczonym po środku kamiennym klejnotem (hoh-ju). Całkowita wysokość latarni od 1 do 2 m.