Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Usługi glebogryzarką

Proponujemy usługi glebogryzarką separacyjną.
Maszyna przeznaczona do przygotowania podłoża pod uprawę oraz pod zakładanie trawników w wysokiej kulturze estetycznej.
Noże glebogryzarki pracując przeciwbieżnie do kierunku jazdy, podczas jednego przejazdu zrywają nawierzchnię, rozdrabniają i przerzucają glebę w kierunku sekcji przesiewającej, pełniącej funkcję sita. W trakcie przesiewania oddzielane są elementy o dużej frakcji: kamienie czy korzenie, które po odseparowaniu są zakopywane pod warstwą rozdrobnionej i spulchnionej ziemi. Efekt końcowy pracy zapewnia wyrównanie i zagęszczenie za pomocą tylnego walca.
Głębokość robocza do 15 cm.
Ceny ustalane indywidualnie w zależności od aerału i ilości kamieni w glebie.

"Ogród botaniczny-Monte Palace Tropical Gardens" VIRIDIS 1/2014 (10)

Madera - portugalska wyspa kołysząca się na Oceanie Atlantyckim to idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Ale nie tylko. Wielbiciele pięknych ogrodów również znajdą tu coś dla siebie.
Monte Palace Tropical Garden to bez wątpienia najpiękniejszy ogród botaniczny na całej wyspie. Mieszanka wulkanicznej gleby okazała się bardzo urodzajna i dziś ogród zdobi wiele pięknych roślin. Monte niegdyś było odrębną miejscowością - dziś jest przedstawiane jako przedmieście stolicy Funchal. Do Monte łatwo dotrzemy samochodem lub autobusami miejskimi.

Monte Palace Tropical Garden zajmuje powierzchnię ok 70 000m2. Położony jest na zboczu góry. Początkowo w XVIIIw. brytyjski konsul Charles Murray zakupił posiadłość i rozpoczął tam intensywne prace. Później przechodziła ona z rąk do rąk i w 1987r. stała się własnością Jose Berardo. On nazwał to miejsce Monte Palace Tropical Garden. Z roku na rok przybywało roślin.

Na tym obszarze znajdują się egzotyczne rośliny niemal z całego świata: hortensje i sagowce z Afryki Południowej, rośliny z rodziny srebrnikowatych również z Afryki Południowej, Azalie z Belgii, storczyki pochodzące z Himalajów, wrzosy ze Szkocji, sekwoje z Ameryki, akacje z Australii oraz drzewa oliwne z Portugalii. To tylko niektóre z naprawdę dużej liczby roślin jakie możemy tam zobaczyć.

Dodatkowo w dużym stawie w centrum można podziwiać piękne łabędzie. Niektóre z nich czarne łabędzie pochodzą z Australii, Tasmanii i Nowej Zelandii, inne ze Skandynawii. Spacerując po ogrodzie można również spotkać piękne pawie. Jeziora zamieszkują odmiany ryb Koi w różnych rozmiarach i kolorach. Dodatkowo ogród oferuje nam wspaniałe widoki na miasto Funchal-stolicę Madery i Ocean Atlantycki. 

W ogrodzie znajdziemy jeden z największych na świecie zbiór sagowców (Cycadopsida) pochodzący głównie z Afryki Południowej. Specyfiką tych "żywych skamielin" jest ich droga rozwoju. Bez żadnych zmian w wyglądzie przetrwały duże zmiany klimatyczne. Często mylone są z palmami. Dodatkowo słowo "Cycad" pochodzi od greckiego słowa "cykos", co oznacza "podobny do palmy". 

W Monte Palace Tropical Garden podziwiać możemy dwa orientalne ogrody odnoszące do chińskiej i japońskiej kultury. Znajdziemy tam nie tylko roślinność, również pagody, posąg buddy, mosty, kamienne siedzenia czy latarnie w ozdobnych kamieniach. Bardzo ciekawy jest "las laurowy". To przestrzeń złożona z charakterystycznych dla Madery roślin sklasyfikowanych w Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W Monte Palace Museum odnajdziemy rzeźby oraz kolekcje minerałów zebranych z 4 stron świata. Wystawa pt. "African Passion" przedstawia kolekcję współczesnej rzeźby z Zimbabwe w okresie 1966/6r. Ponad 1000 rzeźb jest rozmieszczone na dwóch piętrach muzeum. "Mother Nature's Secrets" to przestrzeń przeznaczona dla kolekcji minerałów głównie z Brazylii, Portugalii, RPA, Zambii, Peru, Argentyny i Ameryki Północnej. Niektóre z okazów są wyświetlane w tzw. dziuplach mających imitować środowisko, w którym minerały się tworzyły. Zobaczyć możemy również ponad 300 kamieni szlachetnych i półszlachetnych, ze szczególnym naciskiem na diamenty, zarówno szorstkie i cięte.