Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Ogród nowoczesny...prostota i naturalne piękno

INWESTOR: osoba prywatna

LOKALIZACJA: Lidzbark Warmiński

ZREALIZOWANO

 

Wytyczne:

  • ogród przestrzenny, nowoczesny,
  • miejsce wypoczynkowe otwarte oraz zadaszone,
  • drewniane nawierzchnie/drewno egzotyczne,
  • sad, zioła,
  • zbiornik wodny.

Nawiązując do budynku zdecydowano się na styl nowoczesny. W prezentowanym projekcie ogrodu styl domu i ogrodu współgrają ze sobą. W ogólnej kompozycji ogrodu dominuje minimalizm a głównym tworzywem są rośliny. To one dyktują formę i główne zarysy. W części reprezentacyjnej dominują rośliny formowane, dodatkowo podświetlone.

Rośliny dobrano w taki sposób by stonowana była kolorystyka kwiatów i liści. W ogrodzie dominuje zieleń a na pojedyncze akcenty wybrano kolory czerwieni. Dodatkowo większość roślin jest formowana i się powtarza. Wspólnie ustaliliśmy, że nadadzą one indywidualnego charakteru ogrodowi.

Na nawierzchnię wybrano drewno w postaci prostych desek a kostki kamienne zostały ograniczone do minimum. Na taras wybrano drewno egzotyczne - bangkirai. Ten rodzaj drewna charakteryzuje występowanie niewielkich otworów. Sa one wynikiem penetrowania w nich owadów. Należy zaznaczyć, że żyją one wyłącznie w drewnie drzew żywych. Drewno bangkirai jest niezwykle odporne. Deski tarasowe z drewna bangkirai posiadają zagłębienia wzdłuż powierzchni. Mają one funkcie zarówno ozdobną jak i antypoślizgową.

W ogródku ziołowym zaproponowano lawendę, bazylię, tymianek, melisę, miętę, majeranek, szałwię oraz rozmaryn. Został on zaprojektowany w miejscu nasłonecznionym, ale osłoniętym od wiatru. Część ziół uprawiana będzie na tarasie w ozdobnych donicach. Zioła będą wymagały jedynie regularnego podlewania oraz przycinania.

W sadzie swoje miejsce znalazły zarówno drzewa owocowe oraz krzewy.

W ogrodzie w stylu nowoczesnym bardzo ważne jest współgranie światła z najważniejszymi elementami. Podświetlone zostały nie tylko ciągi komunikacyjne, ale również najciekawsze rośliny i zbiornik wodny. Na wodzie unoszą się świecące kule wykonane z polietylenu. Takie kule występują w kilku kolorach i można je równiez poustawiać w ogrodzie na trawniku