Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Ogród przy domu szeregowym...inspiracje z fioletem w tle

INWESTOR: osoba prywatna

MIEJSCOWOŚĆ: Olsztyn

ZREALIZOWANO

 

Wytyczne projektowe od inwestora:

Kolorystyka:niebieski, fioletowy, różowy, żółty, biały, kolory pastelowe

NIE:czerwień, bordo;

Roślinność: do ok. 2m wysokości, miniaturowa, pienna, kwitnąca;

Wybrana roślinność: Magnolia, Krzewuszki cudowne w odmianach, Kolkwicja chińska, Żylistek pośredni, Jodła koreańska, Lawenda wąskolistna, Kalina w odmianach, Glicynia chińska;

Cechy:ogród nie wymagający wzmożonej pielęgnacji, zachowana ciągłość kwitnienia;

Część przednia:

Teren w części przedniej zyskał miano RABATY FIOLETOWEJ. Wybrane gatunki krzewów liściastych oraz iglastych są urozmaicone o byliny wieloletnie kwitnące w kolorze fioletowym, także różowym. Zachowano ciągłość kwitnienia.

Zrezygnowano z roślin jednorocznych, wymagających wzmożonej pielęgnacji. Gatunki roślin dobrano w taki sposób, by ogród był atrakcyjny przez cały rok.  Zmieniają się barwy roślin, zapachy, zmienia się widok zza okna.

Zaprojektowano łuk z roślin (Jałowiec łuskowy Blue Star, Lawenda wąskolistna) aby funkcjonalnie podzielić teren. Dominantę w tej części stanowi Magnolia Betty. Posiada idealne stanowisko dla siebie-ciepłe i osłonięte.

Ogród z tyłu:

Teren opracowania jest stosunkowo mały, jest to ogród przy domu szeregowym- dlatego zdecydowano się na zastosowanie niewielu gatunków roślin, by nie wprowadzać zbędnego chaosu. Rośliny są w większości miniaturowe, pienne.

Teren objęty projektem zyskał jasny, funkcjonalny podział na rabaty, trawniki i nawierzchnie. Elementy roślinne ogrodu zostały urozmaicone powierzchnią wykorowaną oraz kamienną – są to kamienie typu snow white, riviera sunshine. Jest to element skupiający na sobie uwagę – dominanta ogrodu.

Główna ścieżka została wykonana z kamienia typu piaskowiec: Łupanka biała/Łupanka czerwona/Dholpur Pink.

Aby umożliwić łatwiejszą pielęgnację (koszenie trawnika) zaprojektowano opaskę między trawnikiem a rabatami roślinnymi. Ogranicznik ten zaprojektowano z kostki szarej 8×11.

W ogrodzie została zastosowana zasada wieloplanowości. Każda roślina staje się tłem dla następnej.