Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Ogród zimowy i pracownia projektowa

Połączenie ogrodu zimowego z pracownią projektową. Rozróżniamy tu strefy przeznaczone dla roślin, miejsce do siedzenia/odpoczynku oraz strefę dla projektanta. Bardzo ważnym elementem w ogrodzie zimowym jest oświetlenie. Rośliny światłolubne powinny mieć zapewnione oświetlenie o natężeniu od 10 000 do 20 000 lx, natomiast cieniolubne od 5000 do 10 000 lx.

Intensywne oświetlenie może spowodować nadmierne ogrzanie wnętrza lub uszkodzenie (oparzenie) wielu roślin. Ważna jest także wentylacja ogrodów zimowych. Najskuteczniejsza jest za pomocą wietrzników w ścianach dla powietrza nawiewanego i w dachu do powietrza wywiewanego. Jakie rośliny wybrać do ogrodu zimowego? Atrakcyjnie prezentują się pnącza i rośliny o zwieszajacych się pędach takie jak: bluszcz, winnik, filodendron, kolumnea, męczennica, hoja. Z gatunków wysokich najczęściej wybieramy: cytrusy, draceny, oleandry, granatowce, szeflery. Ponadto dominują także gatunki niskie: begonie, figowce, widliczki, skrętniki, skrytokwiaty, fitonie.
Dzięki wszsytkim roślinom znajdującym się w ogrodzie zimowym uzyskamy lepszą klimatyzację, poprawę jakości powietrza, zwiększenie wilgotności, ochładzanie pomieszczenia, naturalny podział wnętrza, cień, dekoracyjny wygląd.