Dla kogo projekt ogrodu ?

Posiadasz przydomowy ogród, działkę, większy teren i chciałbyś go zagospodarować? Nie masz ochoty lub czasu by zadbać o otoczenie wokół siebie? Dobrze trafiłeś. ProCentrum pomoże Ci w realizacji inwestycji. Zaprojektuję, wycenię i zrealizuję ogród Twoich marzeń.

Od czego zacząć ?

Napisz, zadzwoń lub umów się na spotkanie. Wspólnie wykreujemy nowy obraz Twojego ogrodu.

Usługi glebogryzarką

Proponujemy usługi glebogryzarką separacyjną.
Maszyna przeznaczona do przygotowania podłoża pod uprawę oraz pod zakładanie trawników w wysokiej kulturze estetycznej.
Noże glebogryzarki pracując przeciwbieżnie do kierunku jazdy, podczas jednego przejazdu zrywają nawierzchnię, rozdrabniają i przerzucają glebę w kierunku sekcji przesiewającej, pełniącej funkcję sita. W trakcie przesiewania oddzielane są elementy o dużej frakcji: kamienie czy korzenie, które po odseparowaniu są zakopywane pod warstwą rozdrobnionej i spulchnionej ziemi. Efekt końcowy pracy zapewnia wyrównanie i zagęszczenie za pomocą tylnego walca.
Głębokość robocza do 15 cm.
Ceny ustalane indywidualnie w zależności od aerału i ilości kamieni w glebie.

Ogród zimowy i pracownia projektowa

Połączenie ogrodu zimowego z pracownią projektową. Rozróżniamy tu strefy przeznaczone dla roślin, miejsce do siedzenia/odpoczynku oraz strefę dla projektanta. Bardzo ważnym elementem w ogrodzie zimowym jest oświetlenie. Rośliny światłolubne powinny mieć zapewnione oświetlenie o natężeniu od 10 000 do 20 000 lx, natomiast cieniolubne od 5000 do 10 000 lx.

Intensywne oświetlenie może spowodować nadmierne ogrzanie wnętrza lub uszkodzenie (oparzenie) wielu roślin. Ważna jest także wentylacja ogrodów zimowych. Najskuteczniejsza jest za pomocą wietrzników w ścianach dla powietrza nawiewanego i w dachu do powietrza wywiewanego. Jakie rośliny wybrać do ogrodu zimowego? Atrakcyjnie prezentują się pnącza i rośliny o zwieszajacych się pędach takie jak: bluszcz, winnik, filodendron, kolumnea, męczennica, hoja. Z gatunków wysokich najczęściej wybieramy: cytrusy, draceny, oleandry, granatowce, szeflery. Ponadto dominują także gatunki niskie: begonie, figowce, widliczki, skrętniki, skrytokwiaty, fitonie.
Dzięki wszsytkim roślinom znajdującym się w ogrodzie zimowym uzyskamy lepszą klimatyzację, poprawę jakości powietrza, zwiększenie wilgotności, ochładzanie pomieszczenia, naturalny podział wnętrza, cień, dekoracyjny wygląd.